• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя ХІІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя ХІІ по Зісланні Святого Духа

  "В той час один юнак приступив до Ісуса і сказав:
  – Учителю добрий! Що доброго маю чинити, щоб мати життя вічне?"(Мт.19,16)

  Дорогі браття і сестри!
  Питання, яке юнак поставив Ісусові, вказує на те, що він мав правильно сформований світогляд. Євангеліє не уточнює вік юнака, але згідно слів автора, він був ще досить молодим. І це підкреслює важливу істину: не обов'язково прожити багато років, щоб мати правильний світогляд. Мабуть, перші, хто заслуговує похвали, - це батьки юнака, які були його першими вихователями життя. І дійсно, цікавість молодої людини вічним життям можна вважати швидше рідкістю, аніж закономірним явищем. Молодь характеризується неабиякою цікавістю. І не дивно, бо хочеться багато пізнавати, а це дуже добре. Щоправда, пізнання вічного життя як правило не розглядається. Насамперед тому, що мова йде про незрозуміле, а для декого, сумнівне майбутнє. Людина багато чого може сказати про земне життя: тут вона себе усвідомлює, спілкується з іншими людьми, зі світом, впливає на нього, користується його ресурсами. Завдяки особистому зв'язку з видимим світом людина здобуває успіхи, інколи терпить невдачі, отримує насолоду і задоволення, але й також зазнає гіркоти життя. Усі переживання і дії людини утверджують в ній усвідомлення себе живою.
  Набагато складніше усвідомити себе в невидимій, духовній реальності. Найперше тому, що дух протилежний до матерії. Життя фізичне з усіма потребами тіла вважається людиною як єдино реальне, а все невидиме -  часто як ілюзії чи фантазії фанатів релігії.
  Насправді, духовний вимір існування людини є більш реальним від фізичного. Адже, людина - це не лише тіло, фізичний організм. Вона містить у собі ще й духовну сутність, завдяки якій є фізично живою, бо ж написано, що тіло без душі мертве. Саме душа є серцем існування людини, бо завдяки їй людина пізнає, відчуває і прагне. 
  Оскільки людина створена Тим, Хто є Вічним Життям, то покликана до вічного життя, бо створена "на Божий образ" "і побачив Бог, усе, що він створив,і воно  було дуже добре" (Бут.1,27;31). Тому прагнення вічного життя є цілком природним, бо виходить не від тілесних зацікавлень, які є мінливими, а від незмінної потреби душі. Цікавість до вічного життя вказує на особистий моральний розвиток людини, яка не зупиняється на досягнутому. Отак і юнак, знаючи Божий закон і виконуючи його, прагнув більшого. Це був порив серця до любові, яка вимагає жертв, а він вихований у переконанні, що людина буде оправдана Богом ділами закону. 
  Натомість, Ісус переводить юнака на інший рівень розуміння духовного життя. Ісус пропонує йому звільнити своє серце від тягару,, який перешкоджає піднестися пізнанням до Бога, бо лише Він є джерелом і повнотою реального вічного життя. Така відповідь Ісуса була неочікуваною, бо це означало відмовитися шукати опертя і впевненість у тому, що є набуте: майно, статус, зв'язки, вплив,  а почати будувати основу стабільності та успіху на довірі до Бога. Змінити  своє ставлення до сформованого устрою власного життя нелегко, зокрема тим, хто багато встиг досягнути. Тому юнак теж не став винятком: "Почувши це слово, юнак відійшов смутний, мав бо велике майно"(Мт.19,22). Ісус відповів, що треба робити. Серце молодого хлопця прагнуло любити Бога, але в той момент він до цього ще не був готовий. Любов розвивається в стосунках. Любов до Бога приносить рясні плоди свободи, перебуваючи в якій людина найкраще усвідомлює реальність вічного життя вже тут і тепер. Так вона знаходить блаженний спокій і тривалий мир.
  Дорогі браття і сестри!
  Ця євангельська подія спонукає нас запитати себе: на якому етапі розвитку релігійного світогляду перебуваю я? Можливо, я вже багато прожив і невідомо скільки ще залишилося. Чи встигну дати відповідь на питання юнака не лише словом, а й змістом свого життя? Це найважливіше завдання!  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя Х по Зісланні Святого Духа

  Неділя VIII по Зісланні Святого Духа

  Третя неділя по Зісланні Святого Духа

  XXIX Неділя по Зісланні Святого Духа

  XXVIII Неділя по Зісланні Святого Духа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні