• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя Хрестопоклінна

  Неділя Хрестопоклінна

  Цей день звіщає нам половину шляху Святої Чотиридесятниці, а виставлення хреста для поклоніння скеровує увагу на джерело сили для життя. Сорокаденний піст характерний непростими, а інколи, взаємно протиставленими переживаннями: численними спокусами, важкими випробуваннями, ніжним дотиком Божої милості, спасаючої сили Ісуса Христа.
  У Хрестопоклінну неділю, коли пройдено половину відстані і сили християнина можуть вичерпуватися, Церква як любляча Мати виставляє хрест. Знаємо, що цей предмет напочатку був символом ганьби, оскільки використовувався для покарання найважчих злочинців. І хоч Ісуса прирівняли до них, після Його смерті на хресті значення хреста цілком змінилося. "Бо слово про хрест - глупота для тих, що погибають, а для нас, що спасаємося, - сила Божа", - писав апостол Павло в посланні до Коринтян (ІКор.1,18). Ключем до розуміння спасаючої сили хреста є віра в Господа нашого Ісуса Христа. "Він - Правдивий Бог і життя вічне", - писав апостол Іван у своєму посланні (ІІв.5,20). Хрест Христовий є знаком незмінної любові Сина до Отця; любові, яка не має страху навіть перед смертю; любові, яка всеціло віддається Тому, Кого любить і Ким люблена. У цій жертві Ісус виявляє назовні зміст справжньої любові, яка "не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла, все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить" (.ІКор.13,5;7). Історія Ісуса вчить весь світ, що любов сильніша від смерті. Саме тому від того часу хрест став символом спасіння, символом життя.
  Молячись в Гетсиманському саді Ісус стояв перед вибором: виконати волю Отця, або ж відмовитись від неї. Він обрав перше, а це був хрест. Якби Христос не знав, що це хрест, то не просив би: "Отче, усе тобі можливе: віддали від мене цю чашу..."(Мк.14,36а). Ціна вірності дуже висока, вона рівна життю. Любов до Отця сильніша від бажання жити. І хоч Ісус помер на хресті, любов до Отця містить у собі вічно живу силу, а хрест - спасаючу силу.
  Історія багата численними прикладами перемог видимих і невидимих ворогів під знаменом хреста. Так діє у світі Господь, щоб захистити невинних і засоромити зухвалих. Тож, хрест не є ані ярмом, ані ганьбою.
  Інколи хрест порівнюється з терпінням чи долею людини. Насправді хрест можна вважати Божим знаком, яким Господь запрошує людину брати участь у Божому провидінні, метою якого є спасіння людства. У цьому контексті апостол Павло писав: "Носіте тягарі один одного, і так виконаєте закон Христа"(Гал.6,2). Участь людини у Божому провидінні передбачає і випробування, і страждання, і біль, і втрату, можливо й смерть. Однак, той, хто любить, і це перемагає. Подібно написав апостол: "Для мене бо життя - Христос, а смерть - прибуток"(Фил.1,21). Тому,  словами "коли хто хоче йти за мною, хай візьме на себе свій хрест", Господь Ісус запрошує людину прийняти Його задум і крокувати своєю історією Його слідами, що викладені Божим словом. Отож, Божий задум простий для розуміння, але важкий для виконання. Тому, інколи він нагадує хрест, який обтяжує людину. Хто від нього відмовляється, той відмовляється від спасіння; хто ж його приймає, того Бог вже спасає.
  Дорогі браття і сестри!
  Найбільше лихо, яке спонукає зробити переоцінку вартостей, - це війна, під час якої на очах одних невинно помирають інші: від немовлят до похилих віком. Це трагедія не одного чи двох народів, а трагедія людства. Війна - це наслідок, а причина - відступництво від Бога. Чи не війна виявляє найбільшу силу зла, що опанувало мільйони людей, через яких руйнує світ і людське життя. Кінець війни, у повному значенні, пов'язаний з наверненням до Бога. Якщо це малоймовірно зі сторони агресора-окупанта, то дуже важливо для потерпілої сторони. Адже будь-яке зло не може перемогти лише Бога. Сила народу в його єдності, а єдність формується на незмінних принципах, якими є Божий закон. Автор книги псалмів писав: "Коли Господь та не будує дому, дарма працюють його будівничі"(Пс.127,1).
  А в іншому псалмі написано: "Щасливий народ, якому Бог - Господь "(Пс.144,15). Ми вже є свідками Божої перемоги з нашим народом. Будьмо вдячні Господеві. "Сміло! І нехай ваше серце буде відважне, ви всі, що уповаєте на Господа!"(Пс.31,25).

  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя по Воздвиженні

  Воздвиження чесного хреста Господа нашого Ісуса Христа

  Неділя перед Воздвиженням

  Хрестопоклінна неділя

  Воздвиження Чесного і Життєдайного Хреста

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні