• бесплатная dle
 • ,
 • форекс портал

  Неділя ХVI по Зісланні Святого Духа

  Неділя ХVI по Зісланні Святого Духа

  Дорогі браття і сестри!
  У притчі про таланти Ісус проголошує правду про людину. Вибравши такий стиль навчати, Спаситель тримав увагу слухачів, бо не персоніфікував людей. Це сприяло легкому слуханню та сприйнятті слова ними до себе. Таким чином, чимало людей приймали Його слова за правду, глибше розуміючи це навчання.
  За словами святителя Теофана Затворника, Ісус говорить, що людина приходить на світ не порожньою, а обдарованою. Вона містить у собі не лише загальнолюдський потенціал сили, здоров'я, розуму. Бог закладає в кожного особливий дар, з яким не вистачає прожити. Його потрібно розвивати. У кожного він може бути інший і різною мірою. Однак, це не важливо. Остаточно оправданий буде той, хто не звертав увагу на умови чи обставини життя, а хто розвивав дар, "примножував таланти". Тому святитель Теофан порівнює життя людини до торгівлі, де кожен спішить якнайшвидше продати свій товар, щоб придбати йому необхідний. А спішить, бо розуміє, що існує конкуренція, тому й потрібно бути кмітливим, щоб вчасно встигнути придбати необхідне.
  Аналізуючи умови сьогодення, бачимо, яким незахищеним є людське життя. Більше того, побутує переконання, що проводиться цілеспрямоване зачищення людства для зменшення населення у світі під виглядом порятунку людини. Тепер за своє життя треба боротися, хоча гуманні закони мають його захищати. Це ще один доказ наскільки змінився світогляд сучасної людини, в якому людська особа втрачає свою цінність. Однак, навіть такі виклики не мають зупиняти людей на шляху розвитку своїх талантів, які даровані для того, щоб послужити ближнім. Апостол Павло пережив це, тому в другому посланні до Коринтян написав: "Ось тепер – час сприятливий, ось тепер .– день спасіння. Не даємо нікому ніякої нагоди до спотикання, щоб не виставляти на глум наше служіння; але в усьому показуємо, що ми слуги Божі, у великій терпеливості, у скорботах, у бідах, у великій тісноті,  під бичуванням, у темницях, у заколотах, у трудах, у недосипаннях, у постах, у чистоті, у знанні, у довготерпеливості, у лагідності, у Святому Дусі, у щирій любові, у слові правди, в силі Божій, у зброї справедливости в правиці й лівиці; у славі й безчесті; у наклепах і в добрій славі; як обманці, однак правдиві; як незнані, але добре знані; як ті, що вмирають, але все живі; як карані, та не убиті; як сумні, та завжди веселі; як бідні, але багатьох збагачують; як ті, що нічого не мають, але все посідають"(ІІКор.6,2-10). Саме такі погляди на дійсність зароджуються в тих, хто усвідомлює і споглядає своє життя з перспективи вічності. Він готовий прийняти прикру дійсність і далі жити, залишаючись людиною, щоб образ Божий надалі випромінював через нього. Тому важливо плекати в собі моральні цінності, які по іншому називаємо чеснотами. Саме вони є в основі цілісного розвитку особистості та запорукою мирного життя у світі. Все, зроблене людиною, примножується: одне на користь, а інше на шкоду. Добро повертається до людини, а зло наздоганяє її. Перше буде підставою для оправдання і справедливої нагороди, а друге - причиною падіння і втрати.
  Дорогі браття і сестри!
  Хай наші серця не заростають кукілем, який потайки сіє лукавий. Будьмо пильні та уважні, сумлінні та відважні. Не огядаймося назад, поринаючи в ностальгію минулого чи захоплюючись здобутками вчорашнього дня. Працюймо і молімся, ідучи впевнено вперед, а слово Боже хай освітлює наш непростий життєвий шлях. Амінь.


  скачать dle 10.2 Форекс опционы

  Схожі новини

  Неділя XІ по Зісланні Святого Духа

  Неділя VIІ по Зісланні Святого Духа

  XXIX Неділя по Зісланні Святого Духа

  Неділя перед Богоявленням

  XXVIII Неділя по Зісланні Святого Духа

  Оголошення

  для парафії

  Рекомендуємо

  відвідувати

  • Католицький Оглядач
  • Українська правда
  • Громадське телебачення
  • Офіційний сайт УГКЦ
  • ДивенСвіт
  • CREDO
  • Стрийська єпархія УГКЦ
  • Карітас України

  Популярні новини

  за останній місяць

  Трансляція

  інтернет радіо

  Radio Voskresinnya

  Radio Mariya

  Radio Dzvony

  Слухати в новому вікні